Właściciel Aliexpress nawiązała współpracę z InPostem – to rewolucja w zamawianiu paczek z Chin.

Już wkrótce nie będziemy sprawdzać skrzynek pocztowych w nadziei na odnalezienie małej paczki z chińskim znaczkami. Zamiast do skrzynki, będziemy odwiedzać paczkomaty. Osobiście bardzo mnie to cieszy. Zakupy w Chinach stały się dla Polaków codziennością i sam nie mam miesiąc żeby jakaś paczka do mnie nie przyszła. Odwiedzanie placówki i szukani zagubionej paczki bywa jednak kłopotliwe i czasami kończy się sporami ze sprzedawcą.

Poczta Polska pewnie się tym faktem nie ucieszy – więcej niż 30% przesyłek zagranicznych to właśnie przesyłki z Chin. InPost znowu zabiera im kawałek tortu.

 Paczkomaty i Aliexpress

Zakupy w internecie dla wielu osób są już ważniejsze niż zakupy stacjonarne – potwierdzają to raporty dot. e-commerce Gemiusa.

Ogromną zmianą będzie system wybierania paczkomatu i monitorowania przesyłek jakie Aliexpress musi wdrożyć. Co jest natomiast świetną informacją to fakt, że zamówienia powyżej 5$ będę miały darmową wysyłkę!

Koniec ze staniem w kolejkach w placówce pocztowej! 

Patryk Matuła

Patryk Matuła

Autor bloga

Cześć! Kocham uczyć innych tego co sam już wiem i dlatego postanowiłem prowadzić bloga na którym dzielę się swoją wiedzą.